Mobiil-ID

Alates 2007. aasta aprillist on EMT klientidel olnud võimalus kasutada panka logimisel enese identifitseerimiseks ka mobiiltelefoni SIM-kaarti mis toimib ID-kaardina. 2008. aasta jooksul on oodata sarnase teenuse avanemist ka Elisa ja Tele2 klientidele. Mobiil-ID kasutamiseks ei vaja klient kaardilugejat ega täiendavat tarkvara. Mobiil-IDga saab teha samu toiminguid, mida ID-kaardiga – enda isikut tuvastada ning anda digiallkirja.

Mobiil-ID on teenus, mis võimaldab füüsilisel isikul end internetikeskkonnas mobiiltelefoni kaudu autentida.

Mobiil-ID kasutamiseks tuleb sõlmida mobiil-ID kasutamise leping. Lepinguid saavad EMT ja Elioni esindustes sõlmida EMT lepingulised kliendid. Lepingu sõlmimisel väljastatakse kliendile spetsiaalne mobiil-ID funktsiooniga SIM-kaart. Mobiil-ID SIM-kaart võimaldab lisaks tavapärastele operatsioonidele ka isiku digitaalset tuvastamist ja digitaalset allkirjastamist. Isiku autentimiseks ja allkirjastamiseks vajalikud sertifikaadid asuvad mobiiltelefoni SIM-kaardil.

Mobiil-ID SIM-kaardiga seotud sertifikaadid tuleb aktiveerida ID-kaardiga. Kui sertifikaadid on aktiveerimata, klient mobiil-IDd autentimiseks/allkirjastamiseks kasutada ei saa.

Mobiil-ID kasutamiseks ei ole vaja installeerida arvutisse lisatarkavara ega soetada kaardilugejat. Mobiil-ID sertifikaadid kehtivad 5 aastat. Peale seda tuleb SIM-kaart vahetada.

Isiku tuvastamine ning digitaalallkirja andmine on kaitstud kõrge turvatehnoloogia ja vastavate PIN koodidega, kuid eeliseks võib pidada seda, et arvutile pole vaja paigaldada eraldi kaardilugejat – internetipanka saab siseneda kõigist arvutitest. Mobiiltelefon täidab ühel ajal nii kaardi kui ka kaardilugeja funktsiooni.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s